Wszystkie wpisy

Nieważne, jak duży jest twój sprzęt!

Opublikowany przez Pędzący z wiatrami · 2015-09-08T16:08:34+0000

Kompaktowy aparat fotograficzny? Lustrzanka? Smartfon, a może Dron? Nie liczy się to jakim sprzętem dysponujesz, ale to co chcesz przekazać. Prostym zdjęciem możesz wywołać mnóstwo emocji. Jeśli jednak fotografowanie to twoja pasja i poświęcasz temu więcej czasu, to Tureczek.pl pozwoli zaprezentować ci swoje umiejętności, a dzięki możliwości komentowania, możesz wymienić opinie i uzyskać dodatkowe porady od innych użytkowników serwisu.

Kilka podstawowych wskazówek dla pierwszych zdjęć

Jeśli zarejestrowałeś się już w serwisie Tureczek.pl i chciałbyś jak najszybciej dodać kilka zdjęć, to tych 5 prostych zasad może ci się przydać, a mianowicie:

1.Zastanów się zanim to zrobisz
Zanim naciśniesz spust migawki, przemyśl co chciałbyś wyeksponować na swoim zdjęciu, a co chciałbyś ukryć. Już ten pierwszy krok zwiększy szansę na udane zdjęcie.

2.Wytęż wzrok
Przed zrobieniem zdjęcia, rozejrzyj się dokładnie. Dzięki temu unikniesz niechcianych rzeczy z tła, których nie zauważyłeś w trakcie fotografowania.

3. Zwracaj uwagę na światło
Najlepszym światłem sprzyjającym zdjęciom, będzie światło obecne wczesnym rankiem oraz wieczorem (przed zachodem słońca i tuż po zachodzie słońca). Światło w samo południe jest zbyt mocnym i kontrastowym światłem.

4. Kadruj
Nie warto zdawać się na przypadek. Należy  pamiętać o odpowiednim doborze kadru. Nie istnieje jeden uniwersalny kadr sprawdzający się w każdej sytuacji. Przemyślana przestrzeń sprawi, że osoba oglądająca zdjęcie skupi swoją uwagę na tym, co jest istotne w naszym zdjęciu. No i nie bądź brutalem -  uważaj, by nie ucinać ludziom kończyn lub czubka głowy!

5. Polub tryb manualny
Aparaty kompaktowe dają nam możliwość wyboru kilku trybów tematycznych, które automatycznie dobierają optymalne parametry, do konkretnych warunków. To trochę tak, jak z automatyczną skrzynią biegów w samochodach. Owszem, jest to wygodne, ale pozbawia nas myślenia i odbiera przyjemność z prawdziwej kontroli.

Rób zdjęcia i dołącz do zabawy!

Bądź czujny. Nigdy nie wiesz kiedy  w twojej okolicy pojawi się hardkor albo mistrz doskonałego parkowania. Rób śmieszne zdjęcia i dołącz do pozytywnych ludzi. Stwórz własny profil, ładuj foty, wyraź siebie.

Gracjan Oblizajek


Udostępnij

Polecane zdjęcie

Wiecej w TURECZEK.PL

DSC08444 Potworów Dzierzbin Kościół WŚ 020 DSC09005 DSCF9504 WP_20150702_18_02_51_Pro DSC08061 z (19)

Polecamy na FB